District Personnel

Last Name First Name Position Extension
Aaron Linda
Aaron Carla
Alexander Kristan
Anderson Kayla
Arnold Tamara
Barbour Brad Co-technology Coordinator ext. 2033
Barbour Timothy
Barclay Gregory Principal
Berry Astin
Buchanan Rebecca Administrative Assistant ext. 2012
Burns John Mechanic ext. 3011
Burns Angel
Carney Linda Finance Director ext. 2040
Carroll John
Carson Sheena
Carter Bethany
Chapman Joe
Chism Laura
Coursey Laminda 7th-8th Reading Teacher
Crenshaw Vicki
Crow Debora
Crumby Cancace
Davis Jordan
Davis Derek
Denman Judy Foodservice Supervisor ext. 2026
Devasier Adrienne
Duncan Cynthia
Ervin Storme
Evans Misty
Feldhaus Ashton
Fields Karen
Forrester Martha
Fowler Daniel
Fulcher Jerry
Gargus Magen
Gibb Katelyn
Gilbert Kerry
Graham Phil Supervisor of Maintenance ext. 2052
Graves Pam
Gray Jana
Green Tammy
Harrison Brooke
Hawkins Mark
Heuck Melissa
Hicks Paige
Hoffman Kevin
Hollowell Dale Assistant Director of Schools ext. 2021
Holtzclaw Rebecca
Homra Chastity Director of Coordinated School Health and Co-Supervisor of Nursing ext. 2038
Hunt Mike
Hutcheson Heather
Jackson Hailey
Johnson Kristan
Johnson Patrick
Jones Tony
Jowers Jessica Administrative Assistant-Maintenance Dept. ext. 2050
Kendall Julie Database Administrator, Student Management ext. 2039
Launer Kirsten
Leake George Supervisor of CTE and Alternative Education; 504 Coordinator ext. 2051
Legate Lacinda
Lewis Joseph Technology Coordinator ext. 2027
Liebenow Carson
Little Carol
Macklin Laquae
Maynard Tim Transportation Supervisor ext. 3010
Mcbride Rebecca
Mcculloch Natalie
Mcelroy Rebecca
Mealer Carrie Administrative Assistant Transportation Department ext. 3000
Miedl Thomas
Morphis Derrick
Mosley Heather
Muse Jesse
Nance Charity
Orsborne Robert
Pannell Betty
Pate Heather
Patterson Kathy Accounts Payable/Purchasing/ESP Bookkeeper ext. 2041
Penick Cassandra
Penick Stephen
Plunk Laura
Preuett Travis Mechanic ext. 3011
Quinton Micheal
Reaves Candi
Reid Rachelle
Rippee Evan
Robinson Christina Custodian
Ross Sandra
Ross Emily
Sanford Amanda
Shupp Mikayla
Smith Pamela
Southerland Danah Payroll/Finance Department Assistant ext. 2042
Speed Kendall
Stacks Jessica
Stephens Adam RTI Coordinator/Data Coach ext. 2011
Tallent Joshua Mechanic ext. 3011
Terry Diane Administrative Assistant/Board Secretary ext. 2010
Tucker Paige
Valle Angela
Watkins Timothy
Webb Paula
Whipple Kevin
Whites Shawn
Wilkins Christie HUMAN RESOURCES/WORK COMP
Wilson Tony
Wilson Michael
Wood Leon
Worley Richard
Wyatt Juanita
Zantop Taylor